18.10.2014

Muhteşem bir haber! Artık işitme engelliler her şeyi duyabilecek!

Ama nasıl dediğinizi duyar gibiyim.

Her şeyi değiştirebilecek bir devirde yaşıyoruz,her yeniliğe tanık olduğumuz bir zamanda yaşıyoruz.

Dün akşam bu haberi aldığımızda sevinçten uyuyamadığımızı belirtmek isterim. Sanırım bir işitme kayıplının en büyük kurtarıcısının "altyazı" olduğunu bu blogdan beni tanıyanlar daha iyi bilirler.

İşte akıllı telefon,ipad gibi cihazlara indirilecek Transcense adlı uygulama sayesinde karşımızdaki insanın konuşmaları whatsapp tarzı bir ekranda görülecek ve bizler artık kalabalık ortamlarda diğer işitenlerle eşit olacağız.

Özel bir bankanın çalışanıydım,beni en çok zorlayan şey, toplantılardı.Bu yüzden en sessiz ben olurdum ve sonradan arkadaşlarımın aldığı toplantı notlarıyla olayı kavramaya çalışırdım.Ama şanslıydım ki 17 yıllık bankacılık hayatım boyunca hep iyi insanlarla karşılaştım ve o zor anları yine onların anlayışı sayesinde atlattım.
Elbette ki,bundan sonra gelecek nesiller bizlerden çok daha şanslı olacaklar.Teknoloji hayatlarını kolaylaştırdıkça hayata keyifle devam edecekler.

İşte bu Transcense uygulamasını yapan yazılımcı 4 kişi,fona ihtiyaç duyuyorlar.Paypal'den de destek olabileceğimiz bu fonun bir an önce toplanmasını ve bir rüyanın gerçek olmasını can-ı gönülden diliyorum...

Thank you Transcense!

Daha fazla bilgi almak isteyenler için;

Pin It!

4 yorum :

 1. merhaba
  bu tip başka uygulamalarda var fakat doğru çalışmıyor. Çok zor bir iş bunun bir farkı varmı diğerlerinden bildiğiniz?
  Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef henüz piyasaya sürülmediği için bir bilgim yok.Yalnız bu uygulamayı kullanırken ortamdaki diğer kişilerin telefonunda da açık olması gerekiyormuş sesi tam alabilmek için. İyi günler.

   Sil
 2. kesinlikle desteklenmesi gereken bir uygulama, bravo yapanlara da. Delfina cığım paylaşacağım yazını, izninle:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette paylaşabilirsiniz sevgili ÇocuklaÇocuk, kampanya büyük başarıya ulaştı, toplanması gereken 25.000 USD bir haftada toplandı. Desteğinize minnettarım,sevgiler kocaman.

   Sil

♠ Kaliteli yorum kimi mutlu etmez ki :) ♠

Related Posts with Thumbnails
01 09 10