9.11.2009

Doğal antiseptik temizleyici; Zeytinyağı SabunuDünya'da paniğe yol açan domuz gribi yüzünden hepimiz öncelikle el temizliğimize önem verir olduk.Banyoda vücut ve saç temizliğinde kullandığım ve yüzlerce eve konuk olan sabunlarımız biraz iri yapılıdır.

Dün birini alıp bıçakla 2'ye böldüm,el temizliğinde de kullanmak üzere lavaboya koydum.Diğer sabunlarla sabunluyoruz fakat elde sadece kokusu kalıyor.Mikrobu öldürme ve besleme konusunda yetersiz olduğunu düşündüğüm sıvı ve hoş kokulu sabunlar çöpün yolunu tuttu dün.

Hem dezenfekte,hem de besleyici özelliği sayesinde,saf zeytinyağı sabununuzu el temizliğinde de güvenle kullanabilirsiniz.Ciltteki sivilce,egzama,kaşıntı gibi deformasyonları ortadan kaldırmada zeytinyağı sabunu eşsiz doğal bir nimet.

Tüm mikropların evlerimizden,vücutlarımızdan uzak kalması dileğimle...
Pin It!

8 yorum :

 1. HHER ZAMAN ,HER ŞEKİLDE BİLİNÇLİ TÜKETİCİ OLMAK GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.
  SANA YERDEN GÖĞE HAK VERİYORUM DELFİNACIĞIM.

  YanıtlaSil
 2. Delfina'cım, zeytinyağlı sabunklar bir harika , çok çöok teşekkür ederim.
  Her şeyin doğalın kullanmak gerekli.
  Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. Zeytinyağlı sabunlarınızdan aldığım günden beri ailece kullanıyoruz. size çok teşekkürler. DOğal olduğunu bildiğimizden gönül rahatlığıyla kullanıyor sizi hatırlıyoruz.. sevgiler

  YanıtlaSil
 4. oldum olası o sıvı sabunların yeterli temizliği sağladığına inanmadım. Pınar'ın senden aldığı sabunları en görebileceğimiz/kullanabileceğimiz yerlere koymuş annem :)
  gönül rahatlığıyla kullanıyoruz :)

  YanıtlaSil
 5. içinde ne olduğunu bilmediğimiz şeyleri kullanırken aslında iyi olanı mı kötü olanı mı yapıyoruz kimbilir

  YanıtlaSil
 6. İyi bir noktaya dikkat çektin Delfina'm; ellerin sık sık yıkanması gerektiği bilgileri verilirken özellikle 'sıvı sabun' deniyor.
  Sıvı sabun da AB'ye hoş görünmek için zorunlu kılınanlardan bir tanesi diye biliyorum ben. Ben saçlarımı şampuanla yıkamıyorum artık..
  Sağ olasın bilgi için canım..

  YanıtlaSil
 7. Bende zeytinyagli saf sabun kullaniyorum. Ozellikle yuzumu yikyorum harika oluyor.

  --

  Pasta Susleme Teknikleri Etkinligi icin bir davet bu! Gosterin dunya aleme pasta nasil suslenirmis :)

  Beni yalniz birakmayacaginizdan eminim...

  Hollandadan sevgiler!
  www.dusbahcesi.blogspot.com

  YanıtlaSil
 8. Eşim de bir egeli , babaannemiz kendisi yapardı sabunlarını , sonra vefat etti ve sabun yapımı rafa kalktı ailesin de. Doğa da egzama var zeytinyağlı sabun faydalı diye yazmışsın. Hiç kullanmadım vücudu için bugün deneyeceğim umarım işe yarar..

  YanıtlaSil

♠ Kaliteli yorum kimi mutlu etmez ki :) ♠

Related Posts with Thumbnails
01 09 10