9.01.2012

Yeni sezon saf sabunlar...

Cuma günü haftayı bitirmenin telaşını yaşadığımız son saatlerde bir telefon geldi Esra'ya.Ben o dakikalarda Bahar'la kahve keyfi yaparken caféde devasa bir koli gelmiş,kargocu beni bekliyormuş.Esra haberi verdiğinde hem şaşırdım hem acaba babamlar mı yolladı diye soru işaretleriyle kargoyu almaya gittim.

Bizimkilerin kargosunda çiçeklerle gelen hediyeler meşhurdur.Kış da olsa yaz da olsa koliden muhakkak çiçek çıkar.Annem çok özenlidir bu konuda, çiçekleri babam toplar annem de önce güzelce şık bir iple bağlar, 3-4 kat peçeteyi iyice ıslatır sarar güzelce. Onun üstüne şeffaf poşet geçirir ki suyunu salmasın.Sonra da nerden bulduğunu bir türlü bilemediğim şık ambalaj kağıtlarıyla bağlar kolinin en üstüne koyar.24 saat sonra elime geçen çiçekler hep  aynı tazelikte gelir bana...Kasımpatının ve taflanın renk uyumu,mis kokusu ve canlılığı nasıl güzel değil mi? Allah her şeyi nasıl da güzel yaratıyor...

Sıkı bir Jamie Oliver hayranıyımdır.Yemek yaparken eldiven takmaması, baharatları,otları,salatayı eliyle karıştırması ve her yaptığının sonundaki renk ahengi ben hep büyülemiştir.Onu izlerken babam geliyor hep aklıma,yemek yaparken o da her şeyden eklemeyi ve eşsiz lezzette sofralar kurmayı adet edinmiş gibidir kendisine.Basit bir menemeni bile onun yaptığı lezzete ben yapamam,hele kıymalı tarhana çorbasında hiç birimiz onu geçemeyiz. İşte koliden çıkan yeni sezonun nefis kokulu sabunlarında onun izleri nasıl belli değil mi?


Daha önce de söyledim, benim babamın sabunları eğri büğrüdür.Doğaldır,topraktandır.Başkaları zeytinyağının fabrikadan artan posasını,yağını kullanır babam ise hiç düşünmeden saf zeytinyağını katar.Şekli önemli değildir onun için.Güneşe tuttuğunuzda altın sarısı parlayan şifasını ve elbette odunun isini bile görebilirsiniz.Üstteki fotoğraftaki siyah lekeyi alıp burnuma süreyim ve ben de Lagina'da hissedeyim kendimi bir an için :)

Ne yazık ki, bu seneki yoğun zeytinyağı ve zeytin taleplerine cevap veremiyoruz.Stok ancak kendimize yetecek ölçüde.Sabunlar için de aynı şey geçerli.İlk maillerle tükeneceğini düşündüğüm sabunlardan almak isterseniz { tsabun@gmail.com} a mail atabilirsiniz. Toptan satış için ve yurtdışı satışları için alım yapmak isteyenlere burdan da teşekkür ediyoruz fakat biz aile tipi satıcıyız sadece küçük miktarda sabun satıyoruz.

Sevgiler herkese,mutlu ve aydınlık haftalar...Pin It!

6 yorum :

 1. Babacığının,o enfes zeytinyağını tatmış biri olarak diyorum ki gerçekten yok sizin gibi.
  Hepinizi çokk öpüyorum..

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel!
  Nasıl da güzelleşmiştir günün.
  (Teklifin harika bu arada, yapalım bu buluşma işini mutlaka)

  YanıtlaSil
 3. burdan yemeyi isteyecek kadar saf ve çekici görünüyor sabunlar.. keşke TR de kalsaydım da alsaydım ben de. ama bugünlerde herşeyi eksiltmeye çalışıyorum.. Babacığının emeğine sağlık:)

  YanıtlaSil
 4. harika bir baban var.. ve harika herşeyi güzelleştiren bir annen.. hayat güzel :)

  YanıtlaSil
 5. Ben de o harika çiçek demetiyle karşılaşmış şanslı kişilerdenim. Koliyi açtığımda burnuma çalınan kokuyu hiç unutmadım. Unutmama da pek mümkün değil. Babacığının anneciğinin ellerinden öperim delfinam..

  sıcacık sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 6. Canım benim senin adına çok sevindim :)) çiçekler her daim mutlu ediyor değil mi? bu en çok sevdiklerimizden geldiyse :)

  Geçen hafta lagina'ya gittik fotoğraf çekmeye... Yeşilbağçılara sonra uğradık.Stratonikeia çok beğendim. Yeşilbağçılar ne hüzünlü bir köy hiç kimse kalmamış artık :)) haftaya tekrar gidebiliriz daha detaylı çekim yapacağız.
  Yarın labranda ya gidiyoruz. Fotoğrafçılık sayesinde bol bol geziyoruz :))

  Babanın ellerine sağlık :)

  Bodrum'dan sevgilerimle...

  YanıtlaSil

♠ Kaliteli yorum kimi mutlu etmez ki :) ♠

Related Posts with Thumbnails
01 09 10