16.03.2008

Bir yol , bir umut .....
Bir yol düşünün.....Zeytin ve çam ağaçları ile çevrili...Dağın en güzel tepesine giden yol...
Gidildikçe çam kokuları ile beynimizin tazeliğe kavuştuğu yol...Düşler diyarındaki o güzel yol...Düşler diyarının pasif belediyesinden dolayı bakımsızlıkla boğulan ve gittikçe yalnızlaşan yol...Annemin hayali , resimdeki gibi bir yolu yapabilmek...Yolun her iki yakasına güller dikip yolu asfaltlamak...Yeni doğan bebeler de arabalarıyla gezsinler diye,yaşlılar oturma banklarında dinlene dinlene gezsinler diye...Anneler ister de çocukları yapmaz mı? Onlar ister de çocuklar sessiz kalır mı?Eyyy gönüllü peyzaj mimarlarımız, çiçek sevdalılarımız, doğa tutkunlarımız...Böyle bir yolu nasıl yapabiliriz, bir öneriniz var mı?
Pin It!

2 yorum :

 1. Canim Delfinam :)

  O yollar, parklar, bahceler var da dedigin gibi dusler ulkemizin belediyeleri cok pasif :((

  ama belki peysaj mimarliginda okuyan ogrenciler gonullu olur boyle bir calismaya... :)) Ben eminim, okul icin hazirladiklari proje odevi olarak bile sunabilirler bunu :))
  Boyle ogrencileri bulabilir miyiz ki Delfinam ???

  YanıtlaSil
 2. Yüreği güzel Moonsunum,

  Belki yazıyı okuyan öğrenciler bir fikir sunabilirler.Bu konuda bilgim olsa başlangıç olarak alacağım küreğimi,fidanlarımı başlayacağım yola...İşte, bu işin ehli varken neden karışayım ki işlerine değil mi?

  Biz Almanya'da öyle güzel parklar gördük ki,sen de biliyorsundur Moonsunum..Ülkemiz inşallah tembellikten kurtulur artık...

  Kucak dolusu sevgiler Moonsunum sana..

  YanıtlaSil

♠ Kaliteli yorum kimi mutlu etmez ki :) ♠

Related Posts with Thumbnails
01 09 10